raspberry pi на білому тлі

Довгоочікуваний Raspberry Pi 5 нарешті в дорозі після чотирьох років очікування.

Фонд Raspberry Pi оголосив про цю новину на своєму веб-сайті з декількома подробицями про деякі основні оновлення мікрокомп’ютера.

Мікрокомп’ютер – це дешевий, гнучкий пристрій, який використовується для залучення дітей до розуміння комп’ютерів шляхом створення власних.

Пристрій був вперше запущений у 2009 році групою професорів з комп’ютерної лабораторії Кембриджського університету, які згодом заснували некомерційну організацію для нагляду та розробки.

З моменту запуску Raspberry Pi 4 минуло більше чотирьох років, і багато хто не очікував, що версія 5 буде випущена до 2024 року.

Як і його попередники, Raspberry Pi 5 працює під керуванням ОС Linux, але цей має значно більше під капотом завдяки 64-розрядному чотирьохядерному процесору Arm Cortex-A76, що працює на частоті 2,4 ГГц.

Крихітний пристрій включає в себе 800 МГц VideoCore VII, що є великим оновленням для його здатності відображати графіку.

За низькою ціною 60 доларів США за версію 4 ГБ і 80 доларів США за 8 ГБ цей пристрій має величезну універсальність, щоб діти могли навчатися за проектами «зроби сам».

Пристрій достатньо потужний, щоб використовувати його як настільний комп’ютер, але його розмір і гнучкість спонукали тисячі шанувальників до більшої творчості.

Raspberry Pi вже більше десяти років є фаворитом серед любителів і спільноти з відкритим кодом, яка досягла успіху у створенні багатьох дивовижних проектів за допомогою маленького комп’ютера.

Фанати створили далекоміри для своїх пістолетів Nerf, роботів для складання кубика Рубіка та клавіатури з ключами, виготовленими з пивних банок.

Raspberry Pi 5 буде доступний у жовтні 2023 року та дозволить ще одному поколінню творчих технологічних проектів для дітей у всьому світі.