Загальний вигляд логотипу Microsoft під час розминки перед грою між 3 Headed Monsters і 3's Company під час третього тижня BIG3 у Comerica Center 3 липня 2022 року у Фріско, штат Техас.

(Фото Тіма Хейтмана/Getty Images для BIG3)

За словами його сина Майкла, Денніс Остін, один із творців повсюдного програмного забезпечення Microsoft для презентацій PowerPoint, помер у віці 76 років після боротьби з раком легенів, метастази якого дали його мозок.

Народився в Піттсбурзі, Пенсильванія в 1947 році, Остін вперше познайомився з комп’ютерами під час навчання в Технологічному інституті Карнегі CMU, перш ніж отримати ступінь бакалавра в Університеті Вірджинії.

Остін провів час на знаменитому заводі Xerox PARC у Каліфорнії, де зародилися основи GUI.

У 1985 році Ґаскінс прийняв Остіна до стартапу Forethought із Силіконової долини, який був обраний головним розробником нового програмного забезпечення для бізнес-презентацій, яке було названо Presenter, орієнтоване на ринок домашніх комп’ютерів.

Програмне забезпечення пройшло кілька етапів розробки, перш ніж воно було спочатку профінансовано Стратегічним інвестиційним фондом Apple на початку 1987 року.

Саме в цей час команда зрозуміла, що назва Presenter вже є торговою маркою, і Гаскін швидко придумав назву PowerPoint.

PowerPoint 1.0 був випущений для Macintosh у квітні 1987 року і викликав захоплені відгуки.

У той час Microsoft прагнула розробити щось подібне і почала зустрічатися з Forethought щодо PowerPoint.

Незважаючи на ранню стриманість Білла Гейтса, Microsoft придбала Forethought за 14 мільйонів доларів у липні 1987 року, взявши в угоду як Гаскіна, так і Остіна.

Остін продовжував керувати розробкою продукту для PowerPoint, поки не пішов на пенсію в 1996 році.

Продукт став одним із трьох великих інструментів продуктивності Microsoft разом із Excel і Word, які були об’єднані в 1993 році як Microsoft Office.

У своїй книзі Sweating Bullets: Notes About Inventing PowerPoint,Гаскін швидко похвалив Остіна за його внесок у програму.

Гаскін заявив: «Денніс придумав принаймні половину основних дизайнерських ідей» і «повністю відповідав за плавну продуктивність і відшліфовану обробку реалізації».