Логотип підсвічується біля стенду Cisco на телекомунікаційному стенді SK у перший день Всесвітнього мобільного конгресу GSMA 28 лютого 2022 року в Барселоні, Іспанія. Щорічний Всесвітній мобільний конгрес приймає деякі з найбільших світових компаній зв’язку, багато з яких представляють свої новітні телефони та гаджети, які можна носити, як-от складні екрани.

Минулої осені, коли температура в Україні впала, програмне забезпечення національної електромережі було атаковано хакерами з Росії, що ускладнило українцям ремонт.

Цього року українці отримують допомогу від великої технологічної компанії в США.

CNN опублікував новину про те, що Cisco тихо проводила стрес-тестування спеціального обладнання, щоб допомогти запобігти подібній кібератаці цього року.

Представники Cisco та США з адміністрації Байдена підтвердили, що технічна компанія виготовила десятки пристроїв, які допомагають запобігти атакам на GPS-обладнання електромережі.

GPS використовується програмним забезпеченням електромережі, щоб допомогти точно вимірювати час на великих територіях і дозволити швидше відслідковувати відключення до точки походження.

Коли росіяни бомбили українські підстанції та компоненти електромережі, вони також використовували хакерів для націлювання на системи GPS, щоб ускладнити прискорення ремонту.

Відтоді Cisco відвантажила пристрої, а компанія «Укренерго», яка контролює енергомережу країни, підтвердила, що вони успішно працюють.

Це вже не перший випадок, коли українці отримують допомогу від великих технологій.

Повідомляється, що Microsoft допомогла українському уряду перенести сервери за межі країни, щоб вони не стали цілями російських бомб.

Palantir, аналітична компанія в Денвері, співзасновником якої є мільярдер Пітер Тіль, допомагає українцям ефективніше вражати російські цілі.

Було виявлено, що супутники SpaceX Starlink забезпечують стабільну комунікаційну платформу для народу України, але генеральний директор Ілон Маск підвів межу, допомагаючи українській армії використовувати супутники для забезпечення зв’язку під час військових операцій.