Робот-собака-поводир тестується для допомоги людям із вадами зору в Шотландії

Дослідники з Університету Глазго співпрацювали з галузевими партнерами та благодійними організаціями, щоб створити RoboGuide, робота-собаку-поводиря, покликаного допомагати людям із вадами зору.

RoboGuide — це чотириногий робот із штучним інтелектом, призначений для допомоги людям із вадами зору в навігації в громадських приміщеннях, таких як музеї, торгові центри та лікарні.

Проект спрямований на вирішення проблем, які перешкоджають широкому впровадженню роботизованих помічників для сліпих і людей із вадами зору, шляхом впровадження передових технологій у готовий корпус робота.

Прототип використовує складні зовнішні датчики та розширене програмне забезпечення для точного складання карти навколишнього середовища, вивчення оптимальних маршрутів та інтерпретації даних, щоб уникати перешкод під час скерування користувачів.

Доктор Олаолува Попула, провідний дослідник проекту, підкреслює інтеграцію мовних технологій для розуміння запитів і коментарів користувачів і відповідей на них.

Волонтери з Сенсорного центру Форт-Веллі (FVSC) і Королівського національного інституту сліпих людей (RNIB) випробували прототип у Хантеріанському музеї, де він успішно допомагав орієнтуватися та забезпечував голосові вказівки щодо експонатів.

Доктор Васім Ахмад, співкерівник проекту, підкреслив важливість тестування, сказавши: «Ми інтегруємо відгуки кінцевих користувачів у вдосконалення технології, щоб розробити повну систему, адаптовану для різних роботів, які допомагають людям із вадами зору в різних ситуаціях».

Представники обох благодійних організацій високо оцінюють потенціал RoboGuide для вирішення проблем мобільності та підвищення доступності. Генеральний директор FVSC Джекі Вінінг MBE підкреслює його позитивний вплив, тоді як директор RNIB Scotland Джеймс Адамс бачить це як крок до розширення можливостей.

Дев’ятимісячний проект, що фінансується Дослідницькою радою з інженерних та фізичних наук, втілює інновації та інклюзивність, спрямований на перетворення життя та зміну суспільних норм шляхом спільного проектування з кінцевими користувачами.