Робота з дому в офісі

Якщо ви шукаєте ігрове обладнання, ви, мабуть, бачили надзвичайно великий вибір обладнання та програмного забезпечення.

Що ще гірше, деякі продавці можуть заохотити вас вибрати робочу станцію, щоб отримати кращу продуктивність.

Крім того, звук робочих станцій «Профі», і ви можете спробувати їх.

Чи схожі комп’ютери чи вони призначені для різних цілей?

Робоча станція Vs. Ігровий ПК (відмінності)

Знімок через плече інженера, який працює з CAD

Робоча станція — це потужний комп’ютер, призначений для виконання критично важливих завдань, таких як редагування відео, 3-D дизайн, САПР, наука про дані або інженерна робота з великою кількістю даних.

Коли ви дивитесь на робочу станцію, вона нічим не відрізняється від звичайного ПК, що складається з монітора, вежі, миші та клавіатури.

Ви навіть можете побачити ноутбук із робочою станцією, якщо його конфігурація дозволяє виконувати велике навантаження.

Однак вимогливі цілі вимагають компонентів і характеристик, відмінних від звичайного ПК.

Оскільки компоненти робочої станції призначені для роботи з високими вимогами до обчислювальної техніки, вони мають бути міцнішими, щоб витримувати велике навантаження.

Ці комп’ютери мають бути достатньо міцними, щоб працювати без зупинки годинами та днями та під повним навантаженням, щоб виконувати ресурсомісткі завдання.

Окрім міцних матеріалів, вони проходять випробування військового класу, щоб переконатися, що вони здатні впоратися з високими навантаженнями.

Виробник може піддати компоненти впливу високих температур, рівня вологості, вібрації та фізичного навантаження, щоб перевірити їх міцність.

На цьому характеристики не закінчуються.

Робочі станції можна налаштовувати та розширювати, що дозволяє користувачам збільшити обчислювальну потужність, пам’ять або графічну потужність комп’ютера, додавши компоненти вищого класу, які може підтримувати вся система.

У результаті ціна також зросте через розширені функції.

Ігровий комп’ютер явно потужніший, ніж комп’ютер загального призначення, оскільки для ігор він потребує більше енергії.

Однак він може бути не таким потужним, як робоча станція, через різні цілі.

Ось основні відмінності між двома ПК:

1. ЦП

Технік очищення ЦП мікропроцесор на дерев'яними тлі

Незважаючи на те, що ігровий ПК потребує значної обчислювальної потужності, вона не така велика, як потрібна для робочої станції.

Хоча процесор робочої станції може мати до 64 ядер і мінімум 16 ядер, для ігрового комп’ютера це, безумовно, перебір.

Більшість ігрових комп’ютерів оснащено 4–6-ядерними процесорами, тому що вони виконують свою роботу.

Навіть якщо у вас є процесор високого класу з більш ніж шістьма ядрами, можливо, ви не зможете повністю скористатися цим.

Причина в тому, що більшість розробників розробляють ігри, які можуть використовувати до 6 ядер, щоб задовольнити ширшу аудиторію.

Те саме обмеження стосується робочої станції.

Якщо ваші програми не підтримують цю конфігурацію, ви не зможете повністю скористатися перевагами всіх цих ядер.

Залежно від ваших цілей, вам може підійти процесор Core i7 Intel для вашої робочої станції.

У результаті ігровий ПК початкового рівня може мати триядерний ЦП і оновити його до висококласного 9-ядерного процесора.

Навпаки, робоча станція початкового рівня може починатися з семи ядер і оновлюватися до такого звіра, як Intel Xeon W-3365 з 32 ядрами та 64 потоками.

Він має 64 лінії PCIe з 1,5 МБ кеша L3 на ядро.

Така кількість слотів PCIe означає, що ви можете підключати більше GPU та SSD, що робить материнську плату масштабованою.

З іншого боку, кількість ядер може не бути суттєвим фактором для ігрового ПК.

Що ще важливіше, так це можливість розгону.

Intel Core i7 може бути чудовим процесором початкового рівня для робочої станції, але висококласним процесором для ігрового ПК.

Тим не менш, ви можете вирішити підготувати свою ігрову систему до майбутнього та вибрати 9-ядерний процесор, а це означає, що ви можете не використовувати весь його потенціал, доки не з’являться нові ігри вищого рівня.

2. Операційна система

DVD Windows

Як згадувалося раніше, робоча станція може використовувати однокористувацьку операційну систему або систему, спеціально розроблену для підприємств і робочих станцій, наприклад Windows Pro Workstation.

Це залежить від кількості користувачів, їх підключення до локальної мережі та їхніх вимог.

Однак ігровому ПК не потрібна операційна система для бізнесу, оскільки Windows 10 Home є найкращою ОС для ігор.

Навіть якщо у вас Mac, ви можете встановити ОС Windows на свій пристрій за допомогою Boot Camp і користуватися всіма перевагами цієї ОС.

3. Графічний процесор

Нова потужна відеокарта NVidia GeForce RTX 3080

У той час як ігровий комп’ютер може вивести ваші ігрові враження на вищий рівень, ви можете грати в багато ігор на звичайному ПК.

Вам потрібен лише ігровий ПК, щоб грати в ігри AAA, щоб насолоджуватися ними в повній мірі.

Як наслідок, відеокарта є, мабуть, найважливішим компонентом для висококласного ігрового ПК.

Якщо ви граєте в ігри AAA, вам потрібен графічний процесор із трасуванням променів, високою частотою кадрів, роздільною здатністю 4k і кількома дисплеями.

Однак високоякісна відеокарта на робочій станції залежить лише від призначення.

Вам знадобиться потужний графічний процесор, якщо вам потрібна робоча станція для створення вмісту, редагування відео чи 3D-рендерінгу.

Графічний процесор високого класу буде надмірним для інших цілей, таких як розробка програмного забезпечення та моделювання.

У таких випадках більш потрібним буде потужний процесор.

Якщо вашій робочій станції потрібна відеокарта високого класу, ви можете пошукати щось більш потужне, ніж те, що пропонують споживчі графічні процесори Nvidia та AMD.

Графічні процесори робочих станцій вимагають більшої ємності VRAM і тактової частоти.

Ось деякі інші функції, необхідні для графічного процесора робочої станції:

A. Сертифікація ISV

Ігрові графічні процесори оптимізовані для ігор AAA, тоді як графічні процесори для робочих станцій мають бути оптимізовані для програм, які інтенсивно використовують GPU.

У результаті професійні графічні процесори, як-от Quadro від Nvidia або Radeon Pro, мають сертифікат ISV (незалежний постачальник програмного забезпечення).

Ці професійні карти отримують ці сертифікати, щоб гарантувати, що вони оптимізовані для роботи з певним програмним забезпеченням, таким як Autodesk, Dassault, OpenGL або Adobe.

Споживчі графічні карти можуть бути оптимізовані для іншого програмного забезпечення або API, що робить їх менш стабільними під час роботи професійного програмного забезпечення.

Тим не менш, вибір GPU для робочої станції також залежить від програми.

Наприклад, якщо ви використовуєте свою робочу станцію для редагування відео або 3D-рендерінгу, вам підійде споживча графічна карта, яка коштує набагато дешевше.

B. Надійність і продуктивність

Якщо графічна карта вашого ігрового комп’ютера ненадійна через розгін, ви можете втратити свій прогрес у грі, якщо вона вийде з ладу.

Нічого серйозного, оскільки ви можете перезапустити гру та почати все спочатку.

Однак стабільність важливіша за продуктивність на робочих станціях, оскільки збій може призвести до втрати даних, для рендеринга яких знадобилися кілька днів.

Ось чому професійні користувачі робочих станцій повинні платити високу ціну за відеокарти Pro, щоб забезпечити максимальну надійність і не обов’язково продуктивність.

Вони оснащені пам’яттю більшого розміру з можливістю ECC для роботи з великими навантаженнями та забезпечення надійності.

Однак це не означає, що графічні процесори робочих станцій мають нижчу продуктивність.

Вони мають такі функції, як віртуалізація, які дозволяють користувачам працювати віддалено та отримувати доступ до ресурсів робочої станції з тією ж якістю, що й фізичні.

C. Підтримка

Потреба в максимальній надійності змушує виробників, а саме Nvidia та AMD, взяти на себе всі процеси виробництва професійних відеокарт.

Споживчі графічні карти можуть вироблятися партнерами з плати, такими як Gigabyte або MSI, взявши зазначений дизайн і додавши власні компоненти.

Ці партнери плати забезпечують підтримку апаратного забезпечення, але не програмного забезпечення та драйверів.

Як наслідок, у власників споживчих відеокарт можуть виникнути проблеми з отриманням належної підтримки.

Однак відеокарти класу робочих станцій не мають цих проблем, оскільки Nvidia та AMD не дозволяють своїм партнерам по платах виробляти їх.

Цей суворіший контроль означає вищу якість, більше професійних функцій, кращу продуктивність і нижче енергоспоживання.

Крім того, вони обслуговують усе апаратне та програмне забезпечення, пропонуючи користувачам бездоганний досвід.

Професійні клієнти можуть отримати ексклюзивну підтримку клієнтів, тобто їм не потрібно чекати в чергах, щоб вирішити свої проблеми, на відміну від звичайних користувачів.

D. Пам’ять

Ігрові комп’ютери можуть бути універсальними пристроями, які можна використовувати для виконання багатьох інших завдань, таких як перегляд відео, перегляд сторінок, прослуховування музики та майже все, що ви виконуєте на звичайному ПК.

Як наслідок, вам потрібен великий об’єм пам’яті, щоб уникнути збоїв і забезпечити високу продуктивність.

Однак цей обсяг оперативної пам’яті далеко не відповідає потребам робочої станції.

Навіть якщо ви виконуєте багато завдань на своїй ігровій системі, вам не знадобиться більше 16 ГБ оперативної пам’яті.

Кращим вибором для майбутнього вашої установки буде 32 ГБ.

Однак для робочої станції потрібно набагато більше, аж до 256 ГБ, починаючи з 32 ГБ.

Крім того, вам не потрібна оперативна пам’ять ECC для вашого ігрового комп’ютера, оскільки пошкодження споживчого програмного забезпечення не впливає на робочий процес, як це відбувається на робочій станції.

E. Обладнання та зовнішній вигляд

На додаток до промислових матеріалів, які використовуються для створення апаратного забезпечення робочих станцій, компоненти можуть значно відрізнятися між двома установками.

Оскільки робочі станції використовують різні процесори, графічні процесори та модулі оперативної пам’яті, їм можуть знадобитися різні материнські плати для їх розміщення.

Ці материнські плати можуть бути обладнані різними роз’ємами для прийому цих компонентів і мати кілька роз’ємів для одного компонента.

Це не рідкість, коли робоча станція має два процесори або більше одного графічного процесора.

Як наслідок, вони постачаються з кількома слотами PCIe та RAM, щоб зробити їх оновлюваними.

Однак ігрові комп’ютери та робочі станції в одному аспекті близькі.

Оскільки обидва оснащені ресурсомісткими компонентами, їм потрібні правильні рішення для охолодження.

Ігрові комп’ютери та робочі станції працюють під повним навантаженням, виробляючи значне тепло, що впливає на їх продуктивність, якщо не керувати ними належним чином.

Ці рішення для охолодження можуть вплинути на їх естетичний дизайн, що важливіше для ігрових ПК.

Користувач робочої станції може не так дбати про зовнішній вигляд, як про продуктивність.

З іншого боку, ігрові комп’ютери мають різний дизайн, включаючи RGB-підсвічування та відповідні периферійні пристрої.

Обидва також можуть мати кілька дисплеїв для кращого візуального контролю.

F. Якість звуку

Звук є життєво важливим компонентом будь-якого ігрового ПК, особливо з розвитком сучасних AAA-ігор, у яких звук відіграє вирішальну роль.

Звук допомагає геймерам зануритися в гру, а звукові підказки допомагають їм працювати краще.

Звук ще більш важливий для багатокористувацьких ігор, оскільки він може означати різницю між успіхом і невдачею.

У шутерах звукові підказки можуть допомогти вам точно визначити своїх опонентів і отримати перевагу над ними.

У деяких іграх використовується віртуальний об’ємний звук, що дозволяє чути голоси з різних боків.

Вам знадобиться відповідне обладнання та звукові накопичувачі, щоб зафіксувати ці якості.

Однак для робочої станції не потрібен високоякісний звуковий пристрій, якщо звук не відіграє вирішальну роль у ваших проектах.

Вам може ніколи не знадобитися колонка чи навушники на вашій робочій станції.

Чи може робоча станція бути ігровим ПК?

Портрет усміхненого азіатського гравця з ігровим комп'ютером

Технічно кажучи, ігровий ПК може бути свого роду робочою станцією.

Це ПК, розроблений спеціально для однієї мети.

Призначення робочої станції — професійне, тоді як ігровий ПК більше орієнтований на розваги.

Тепер ви можете запитати, чи можете ви використовувати свою робочу станцію для ігор.

Коротка відповідь: так, через усі додаткові функції та підвищену продуктивність.

Однак все зводиться до оптимізації.

Як уже згадувалося, усе апаратне забезпечення професійного рівня, що використовується на робочих станціях, оптимізоване для конкретних цілей.

Те саме стосується ігрового ПК, де GPU оптимізовано для сучасних ігор.

У результаті ви можете не отримати бажаної продуктивності робочої станції, якщо вона, наприклад, оптимізована для САПР.

Крім того, ваша робоча станція може бути звіром для певної мети, але не мати відеокарти, придатної для ігор.

А оскільки відеокарта є найважливішим компонентом для ігор, ви можете не отримати гарного досвіду гри з робочою станцією.

Ігрові комп’ютери мають вище співвідношення ціни та продуктивності, ніж робочі станції, оскільки їхні компоненти дешевші та мають високу продуктивність.

Як наслідок, граючи в ігри на робочій станції, ви можете змусити себе задуматися, чому вона гучна, громіздка та забезпечує низьку ігрову продуктивність.