Логотип Facebook на екрані мобільного телефону на фоні метаслова

Meta перетасувала свої команди створення AI та розпустила окрему групу, яка була зосереджена на відповідальній політиці AI, перемістивши цих членів команди до команд доставки, відповідальних за AI.

Компанія все ще стверджує, що концепція етики буде основою використання штучного інтелекту, але не буде єдиної команди, зосередженої на керівній політиці управління цією темою.

Етичний штучний інтелект є гарячою темою, оскільки компанії та державні регулюючі органи борються з можливістю неправильного використання та упередженості генеративних інструментів штучного інтелекту.

На початку листопада адміністрація Байдена випустила розпорядження про безпечну, захищену та надійну розробку та використання штучного інтелекту, у якому окреслено вимоги до постачальників ШІ, які бажають вести справи з федеральним урядом.

У липні OpenAI, Microsoft, Google і Anthropic об’єдналися, щоб створити Frontier Model Forum, галузеву організацію, яка зосереджена на безпечній і відповідальній розробці передового ШІ.

Вважається, що Meta відстає від цієї теми, оскільки вона намагається розробити власну стратегію штучного інтелекту, оскільки компанія намагається сформулювати, як штучний інтелект буде використовуватися в наборах продуктів.

У липні компанія публічно випустила свою базову генеративну модель ШІ Llama 2 із більш сфокусованим набором параметрів, ніж ChatGPT OpenAI.

Розпуск команди Responsible AI стався після року реструктуризації Марка Цукерберга та керівництва Meta.

Цукерберг назвав 2023 рік «роком ефективності» для Meta, що практично означало скорочення компанії та втрату 21 000 робочих місць з листопада 2022 року.

Разом із цим скороченням сили відбулася низка змін у командах і загальна реструктуризація організації.

Поки компанія повністю не розгорне свій план щодо штучного інтелекту у Facebook, Instagram і WhatsApp, важко оцінити, чи є розпуск команди відповідального штучного інтелекту просто черговою зміною команди чи навмисним відходом від центрального корпоративного управління ШІ.