Логотип підсвічується біля стенду Google у 2-й день GSMA Mobile World Congress 2019 26 лютого 2019 року в Барселоні, Іспанія. Щорічний Всесвітній мобільний конгрес приймає деякі з найбільших світових компаній зв’язку, багато з яких представляють свої новітні телефони та гаджети, які можна носити, як-от складні екрани та впровадження бездротових мереж 5G.

(Фото Девіда Рамоса/Getty Images)

Google використовує штучний інтелект за лаштунками протягом десятиліття, але, як і більшість інших країн світу, не зміг передбачити генеративне захоплення штучним інтелектом, викликане ChatGPT.

Компанія випустила свою відповідь у вигляді Bard у березні 2023 року, але цей випуск був дико затьмарений ChatGPT 4.0, який став величезним кроком вперед для генеративного штучного інтелекту та захопив усю пресу.

Бард намагався привернути будь-яку увагу у війнах покоління штучного інтелекту, а Google вважали відстаючим.

За лаштунками Google працював над новою великою мовною моделлю (LLM) під назвою Gemini, яка нещодавно була представлена світові.

Генеральний директор Google DeepMind Деміс Хассабіс розповів про те, як Gemini порівнювали з ChatGPT 4.0, сказавши: «Я думаю, що ми суттєво випереджаємо 30 із 32» тестів.

Gemini поставляється в трьох розмірах для різних випадків використання.

По-перше, це полегшена версія під назвою Nano, яка використовується для автономного генеративного штучного інтелекту для телефонів Android, таких як Google Pixel.

Далі йде Pro версія, яка була негайно переміщена в основу генеративного штучного інтелекту чат-бота Google, Bard, і схожа на ChatGPT 4.0.

Нарешті, це Gemini Ultra, яка, за словами компанії, є найдосконалішою великою мовною моделлю за всю історію і здатна вводити дані в різних типах медіа від тексту до зображень, відео, звуку та навіть дотику.

На даний момент Gemini Ultra надто повільний і дорогий для широкого випуску, але Google має намір перевести його під Bard наступного року.

Це все добре, за винятком того факту, що OpenAI також працює над ChatGPT 5.0, який також включатиме кілька типів медіа на основі моделі генерації зображень DALL-E.

Google має те, чого немає у OpenAI, так це провідну пошукову систему в світі, а завдяки чат-боту, порівнянному з ChatGPT, це робить цю нову версію дуже актуальною.