Логотип Apple у магазині Apple у нижньому Манхеттені 2 серпня 2018 року в Нью-Йорку. У четвер технологічна компанія та виробник iPhone стала першою американською публічною компанією, вартість якої перевищила 1 трильйон доларів. Цього року акції Apple зросли більш ніж на 20%.

(Фото Спенсера Платта/Getty Images)

Нещодавній судовий процес проти Apple виявив звинувачення в несправедливому ціноутворенні та обмежувальній практиці щодо послуг зберігання iCloud.

У скарзі, поданій юридичною фірмою Hagens Berman від імені позивача Джуліанни Фелікс Гамбоа, стверджується, що політика Apple фактично змушує користувачів покладатися виключно на iCloud для резервного копіювання певних файлів, обмежуючи конкуренцію та вибір споживачів.

У позові стверджується, що Apple значно завищила ціни на iCloud, що призвело до значного прибутку компанії.

Рішення Apple зберегти безкоштовне сховище iCloud на рівні 5 ГБ з моменту створення в 2011 році не встигає за зростанням навіть найбюджетніших пристроїв.

Позивачі стверджують, що стратегія Apple, яка дозволяє виключно iCloud для повного резервного копіювання пристрою, створює несправедливу перевагу для компанії.

Хоча користувачі можуть вибрати альтернативні хмарні служби зберігання для певних типів файлів, як-от фотографій і відео, iCloud залишається єдиним варіантом для резервного копіювання налаштувань пристрою та даних додатків.

Згідно з позовом, це обмежує конкуренцію на ринку хмарних сховищ і змушує користувачів підписуватися на плани iCloud для додаткового сховища, навіть якщо вони вважають, що безкоштовних 5 ГБ недостатньо для їхніх потреб.

Позов підкреслює нав’язування Apple того, що економісти називають зв’язком «вимог», коли iCloud стає єдиним життєздатним варіантом для задоволення потреб у хмарному сховищі певних типів файлів.

Скарга вимагає подання групового позову, зміни практики Apple і надання допомоги постраждалим користувачам, намагаючись виправити те, що, на її думку, є несправедливою практикою ціноутворення технологічного гіганта.

Передбачувані стратегії ціноутворення та обмеження Apple викликали дебати щодо справедливості та конкурентоспроможності її послуг iCloud, викликаючи питання про вибір споживача та домінування на ринку хмарних сховищ.