Логотип Apple на задній панелі iPhone 3 серпня 2016 року в Лондоні, Англія.

Оскільки глобальна напруженість між США та Китаєм продовжує зростати, Apple диверсифікує свої виробничі потужності для iPhone від Китаю до Індії. Хоча запчастини для iPhone виробляються по всьому світу, переважна більшість остаточного складання відбувається на величезному заводі в Чженчжоу, Китай.

Цей завод, що належить тайванській компанії Foxconn, здатний запускати півмільйона пристроїв щодня.

Згідно з деякими джерелами, наступного року Apple скоротить виробництво в Китаї на 35%, щоб компенсувати масштаби виробництва в Індії.

Apple підтримує відносини з Wilstronom, тайванським виробником з потужностями в Індії, який виробляє невеликий відсоток пристроїв iPhone з 2016 року.

У 2020 році завод Wilstron був у центрі суперечок, коли працівники повстали через несплату, завдавши збитків заводу iPhone на 7 мільйонів доларів і закривши його виробничі потужності на кілька місяців.

У жовтні 2023 року Wilstron продала це підприємство індійському конгломерату The Tata Group за 125 мільйонів доларів.

Очікується, що Tata візьме на себе контроль над виробництвом і вироблятиме 5% світових поставок iPhone у 2023 році.

Очікується, що в найближчі роки це збільшиться, оскільки робота буде перенесена з Китаю.

Фактично, деякі джерела повідомляють, що виробництво iPhone 17, яке очікується восени 2025 року, може початися в Індії, а не в Китаї.

Якщо це правда, це означає, що Apple серйозно налаштована на диверсифікацію своїх виробничих можливостей, щоб забезпечити захист від будь-яких політичних конфліктів між США та Китаєм.

Китай також почав переносити частину своєї залежності від технологій, що належать США, намагаючись більше покладатися на державні технологічні компанії.