Концепція електроніки абстрактної друкованої плати. Схемне підключення, сучасна система, система AI, механізм штучного інтелекту

Громадянські свободи Європейського парламенту (LIBE) і внутрішній ринок ( IMCO) переважною більшістю голосів схвалили проект законодавства щодо регулювання застосування штучного інтелекту, проголосувавши 71 проти 8 (при 7 утрималися) за компроміс, досягнутий з державами-членами ЄС.

Закон ЄС про штучний інтелект, запропонований у квітні 2021 року, встановлює правила для розробників штучного інтелекту на основі потужності моделі та цільового використання, включаючи заборонені та високоризикові програми, такі як соціальна оцінка, освіта, здоров’я та працевлаштування, із зобов’язаннями щодо якості даних і прозорості.

Це перший значущий закон, спрямований на встановлення контролю над ШІ в надії запобігти деяким із найгірших випадків використання нової технології.

Більшість додатків зі штучним інтелектом класифікуються як програми з низьким рівнем ризику, з нормативними пісочницями для розробки ризикованих програм.

Незважаючи на початковий спокійний прийом, розвиток генеративного штучного інтелекту підвищив важливість плану, викликавши дебати серед законодавців.

Марафонські переговори привели до компромісу, але деякі уряди все ще виступають проти певних положень.

Перед ухваленням законопроєкту необхідно виконати наступні кроки, включаючи голосування на пленарному засіданні та схвалення Радою, поетапне впровадження якого очікується між 2024 і 2027 роками.

Незважаючи на те, що, ймовірно, буде прийнято, певна опозиція залишається, зокрема з боку Піратської партії (PPEU), посилаючись на занепокоєння щодо стеження та недовіри.

Тим не менш, сьогоднішня підтримка комітету свідчить про сильну підтримку прийняття, і воно потенційно почне застосовуватися пізніше цього року, а початкові заборони на заборонені практики набудуть чинності в другій половині року.

Закон регулюватиме діяльність американських технологічних фірм, таких як OpenAI і Anthropic, а також великих технологічних компаній, які використовують технології ШІ в ЄС.

У США Конгрес ще не ухвалив жодних подібних заходів, але адміністрація Байдена прийняла розпорядження, що містить правила використання ШІ у федеральному уряді.