Учасник проходить повз логотип PlayStation на стенді Sony Interactive Entertainment під час Tokyo Game Show 2018 20 вересня 2018 року в Тібі, Японія. Tokyo Game Show проходить з 20 по 23 вересня 2018 року.

(Фото Томохіро Осумі/Getty Images)

Генеральний директор PlayStation Джим Раян оголосив про свою відставку після чотирьох років керування ігровою компанією.

Раян вперше приєднався до компанії в 1994 році і став генеральним директором, замінивши Джона Кодеру, який перейшов до команди керівництва Sony.

Коли Раян був генеральним директором, він керував випуском PlayStation 5 у 2020 році.

Посилаючись на постійну напругу в поїздках зі свого дому у Великій Британії до офісів PlayStation у Північній Америці та Японії, 64-річний Райан вирішив внести зміни.

«PlayStation завжди буде частиною мого життя, і я як ніколи оптимістично дивлюся на майбутнє SIE», — сказав Раян.

Хірокі Тотокі був призначений тимчасовим генеральним директором, починаючи з березня 2024 року, і Раян забезпечить шість місяців переходу.

Наразі Тотокі є головним операційним директором Sony і займає друге місце в адміністративній структурі після генерального директора Кенічіро Йосіди, тому цілком імовірно, що Тотокі активно шукатиме наступника.

«Бізнес PlayStation, яким керує SIE, є невід’ємною частиною всього бізнес-портфоліо Sony Group», — сказав Тотокі. «Я хотів би висловити щиру вдячність Джиму Райану за його видатні досягнення та внесок протягом його 30-річної кар’єри в Sony, включаючи великий успіх запуску PlayStation 5».

PlayStation займає вагому частку ринку в 87% порівняно з найближчим конкурентом Xbox і продала 88 мільйонів одиниць за допомогою різних ітерацій.

Минулого року Sony заробила 88 мільярдів доларів доходу від усього свого бізнесу, але її ігровий бізнес склав майже 1/3 усіх доходів.

Компанія вже працює над PlayStation 6, оскільки, хоча офіційних часових рамок не було запропоновано, аналітики прогнозують приблизно 2026 рік.