Влад Савов з Нью-Йорка робить селфі в смарт-окулярах ODG R-8 AR/VR під час прес-конференції Qualcomm для CES 2017 у конференц-центрі Mandalay Bay Convention Center 3 січня 2017 року в Лас-Вегасі, штат Невада. CES, найбільша в світі щорічна виставка споживчих технологій, пройде з 5 по 8 січня. Очікується, що в ній візьмуть участь 3800 експонентів, які демонструватимуть свої новітні продукти та послуги більш ніж 165 000 відвідувачам.

(Фото Девіда Беккера/Getty Images)

Публічна бібліотека науки нещодавно опублікувала у своєму журналі PLOS One рецензоване дослідження вчених з Технологічного університету Сіднея, які вивчали використання розумних окулярів як помічників людям із вадами зору.

Окуляри використовувалися, щоб «бачити» об’єкти навколо учасників дослідження та перетворювати об’єкт на чіткий слуховий звук.

У дослідженні взяли участь 14 учасників, 7 із слабкими здібностями зору або без них, а також 7 осіб із зав’язаними очима, які зрячі, як контроль.

Учасників дослідження посадили за стіл, а вчені поставили перед ними предмети.

Окуляри класифікували об’єкт і створювали звуковий сигнал, який відтворювався у вухах учасника.

Коли учасники простягали руку, щоб торкнутися об’єкта, окуляри були навчені подавати звуковий сигнал, щоб вказати, коли рука учасника збирається торкнутися.

Дослідження показало, що використання пристрою не погіршило когнітивні здібності учасників, що призвело до думки, що користувачі пристрою можуть мати значно розширену слухову бібліотеку об’єктів.

Оскільки можливості розпізнавання, розширені за допомогою штучного інтелекту, зростають з кожним днем, ця концепція може легко перерости в інструмент, який допоможе незрячим чіткіше «бачити» те, що навколо них, розпізнаючи сотні чи тисячі об’єктів.

Штучний інтелект також використовується, щоб допомогти людям із вадами слуху. Google Live Transcribe пропонує невеликий пристрій, здатний транскрибувати на льоту, щоб 466 мільйонів людей із втратою слуху могли взаємодіяти ефективніше.

Подібним чином, оскільки 43 мільйони людей у світі не бачать, а ще 295 мільйонів мають серйозні порушення зору, нове дослідження, проведене в Австралії, обіцяє допомогти великій спільноті людей.