Логотип Microsoft на офісній будівлі

Одним із відгалужень вибуху штучного інтелекту є постійно зростаюча потреба у величезних комп’ютерних фермах, які необхідні для роботи з мільярдами точок даних, необхідних для навчання цих інструментів.

Усі ці комп’ютерні ферми потребують великої потужності для роботи, тому Microsoft досліджує деякі нетрадиційні методи, щоб підтримувати світло, включаючи ядерний поділ.

Якщо це звучить як наукова фантастика, ви не помилитеся, але ця ідея може стати реальністю раніше, ніж ви думаєте.

Такі компанії, як TerraPower, досліджують нові способи використання ядерного поділу, включаючи так званий реактор біжучої хвилі, який може виробляти електроенергію без потреби у збагаченому урані.

TerraPower була створена в 2006 році ніким іншим, як Біллом Гейтсом, який досі є головою.

Раніше цього року Microsoft підписала угоду про купівлю електроенергії з Helion, стартапом, що займається синтезом енергії, який значною мірою фінансується генеральним директором OpenAI Семом Альтманом.

Той факт, що термоядерний синтез ще не був відтворений за межами лабораторії, не завадив Microsoft спробувати придбати електроенергію в компанії до 2028 року.

І якщо все це звучить гіпотетично, Microsoft нещодавно опублікувала вакансію для головного менеджера програми з ядерних технологій.

У оголошенні про вакансію зазначено: «Ми шукаємо головного менеджера програми з ядерних технологій, який відповідатиме за розробку та впровадження глобальної енергетичної стратегії малих модульних реакторів (SMR) і мікрореакторів».

Привабливість очевидна, оскільки ядерна енергетика є чистою та безмежною, а оскільки компанії серйозніше розглядають свій вуглецевий слід, реальність нових реакторів поділу та навіть термоядерного синтезу з кожним днем стає все менш схожою на Бака Роджерса.