Крупний план і всередині високопродуктивного настільного ПК і системи охолодження на гнізді процесора з різнокольоровим світлодіодним світлом RGB, статус шоу на роботі, інтер’єр на корпусі комп’ютера та саморобці, фон технології

Нещодавно адміністрація Байдена оголосила про додаткові правила щодо експорту до Китаю, зокрема чіпів штучного інтелекту, які живлять величезні центри обробки даних, які є основою генеративного штучного інтелекту.

Оскільки світ поспішає до реалізації загального ШІ, багато країн бачать можливості, пов’язані з військовими рішеннями, які допоможуть меншим арміям перемогти більші.

США особливо стурбовані розвитком Китаю на цій арені.

Ця холодна війна, заснована на техніці, змушує Китай поспішати замінити багато типів американських технологій.

Reuters повідомляє, що у 2023 році Китай більш ніж утричі збільшив витрати на заміну технологій, зосередивши особливу увагу на військових і державних системах, а потім фінансових установах.

Державні агентства змушені були замінити стандартне програмне забезпечення від Microsoft і Adobe на програмне забезпечення, розроблене в Китаї.

Протягом багатьох років багато програмних компаній були змушені ділитися вихідними кодами з китайськими клієнтами, щоб забезпечити великі продажі.

Вважається, що багато новостворених китайських компаній фінансуються урядом для заміни цих систем.

Незрозуміло, наскільки ефективними будуть ці системи заміни, і багато хто скептично ставиться до того, чи має Китай достатньо ноу-хау для легкого перетворення.

Кендра Шефер, консультант компанії Trivium China у Пекіні, не вважає, що Китай має «технічні можливості для здійснення локалізації досі, і певною мірою вони все ще не мають».

У світі напівпровідників і чіпів зі штучним інтелектом Китай ще більше відстає, оскільки він сильно покладається на американські компанії, такі як Nvidia і Qualcomm.

Однак уряд Китаю зосереджено на мобілізації зусиль щодо незалежності для вирішення цих проблем, і в наступні кілька років можна побачити значний обсяг локалізованих можливостей.