Виготовлення жорстких дисків

Усі жорсткі диски на ноутбуках і настільних комп’ютерах працюють за однаковою технологією: вони зберігають дані на пластинах із магнітним покриттям, які обертаються та записують дані.

Якщо у вас старий ноутбук, ви можете вирішити змінити його компоненти та використовувати їх в інших налаштуваннях.

Ви можете знати, чи можна використовувати жорсткий диск вашого ноутбука на настільному комп’ютері.

Хоча вони мають однакову технологію, чи є якісь обмеження, які не дозволяють вам використовувати жорсткий диск ноутбука на настільному ПК?

Чи працюватиме жорсткий диск ноутбука на робочому столі? (Все, що потрібно знати)

Безпечне зберігання інформації

Так, ви можете, але є багато проблем із сумісністю, які слід розглянути.

Щоб переконатися, що ви можете використовувати жорсткий диск свого ноутбука на настільному комп’ютері, краще знати їх порівняння.

Жорсткі диски для ноутбуків VS. Настільні жорсткі диски

Крупним планом знімок жорстких дисків комп'ютера

Хоча жорсткі диски для ноутбуків і настільних ПК працюють за тією самою технологією, вони відрізняються кількома способами.

Жорсткий диск має кілька дисків, які обертаються та зберігають дані на магнітних пластинах.

Ці енергонезалежні компоненти зберігання можуть бути зовнішніми або внутрішніми, безпосередньо підключеними до материнської плати.

Ось основні відмінності між ноутбуком і настільним жорстким диском.

1. Ємність для зберігання

Ємність жорсткого диска залежить від кількості пластин, що обертаються на ньому.

Оскільки настільний жорсткий диск має більше пластин, він має більший об’єм пам’яті, який досягає трьох терабайтів.

Однак найбільша пропонована ємність наразі становить 20 ТБ.

З іншого боку, накопичувач для ноутбука має менше пластин і зменшує ємність пам’яті, яка може досягати одного терабайта в пристроях високого класу.

Однією з головних причин того, що жорсткий диск ноутбука не може досягти ємності жорсткого диска настільного комп’ютера, є обмеження розміру.

Оскільки ноутбук має залишатися максимально компактним і тонким, у жорсткого диска немає шансів збільшити ємність.

2. Швидкість

Оскільки настільні комп’ютери мають кращу систему охолодження, вони можуть використовувати набагато більший і міцніший жорсткий диск із пластинами, які обертаються дуже швидко.

Типовий жорсткий диск у настільному ПК працює зі швидкістю 7200 обертів на хвилину, тоді як деякі можуть працювати зі швидкістю 10 000 обертів на хвилину, що створює велику кількість тепла.

З іншого боку, жорсткі диски ноутбуків обертаються зі швидкістю 5400 обертів на хвилину, щоб зменшити нагрівання, шум і енергоспоживання, зменшуючи продуктивність жорсткого диска.

Така низька швидкість впливає на всю продуктивність системи, що призводить до зниження швидкості комп’ютера, оскільки накопичувач повинен обертатися більше, щоб отримати дані.

3. Розмір

Історично склалося так, що розмір жорстких дисків становив 5,25 дюйма, але з розвитком технологій вони стали меншими.

Взагалі кажучи, жорсткі диски, які використовуються в настільних ПК, мають розмір 3,5 дюйма, а в ноутбуках – 2,5 дюйма.

Жорсткий диск настільного комп’ютера має ширину приблизно 4 дюйми, довжину 5,8 дюйма та товщину 0,8 дюйма, тоді як жорсткий диск ноутбука зазвичай має ширину 2,8 дюйма, довжину 4 дюйми та товщину 0,4 дюйма.

Такі розміри роблять жорсткий диск ноутбука приблизно в ¼ жорсткого диска настільного комп’ютера, що також робить його набагато легшим.

Тоді як 2,5-дюймовий жорсткий диск важить 0,2 фунта (90 г), його 3,5-дюймовий двоюрідний брат важить 0,9 фунта (400 г).

4. Продуктивність

Хоча жорсткі диски для ноутбуків і настільних жорстких дисків добре справляються зі збереженням даних, останній має кращу продуктивність завдяки своєму розміру та більшій ємності.

Ви можете покластися на них для зберігання даних, завантаження ігор, відео та інших програм за дуже короткий час.

Однак, оскільки настільні жорсткі диски мають більше пластин і більші, вони мають швидшу продуктивність під час завантаження всіх цих програм, особливо важких ігор, які мають тривалий час завантаження.

Однак завдання, що потребують менше пам’яті, наприклад перегляд веб-сторінок або перевірка електронної пошти, не відрізняються у двох типів жорстких дисків.

Чи взаємозамінні жорсткі диски для настільних ПК і ноутбуків?

Жорсткі диски 2,5 дюйма (HDD)

Іноді ви можете вирішити використовувати жорсткий диск ноутбука для настільного комп’ютера, щоб заощадити енергію або зменшити нагрівання, чим сумно відомі настільні жорсткі диски.

Крім того, ви можете розглянути можливість використання настільного жорсткого диска для вашого ноутбука для кращої продуктивності та швидкості.

Настільний жорсткий диск у ноутбуці

Жорсткий диск WD Blue 500 ГБ для настільного ПК - 7200 об/хв, SATA 6 Гбіт/с, 16 МБ кеш-пам'яті, 3,5 дюйма - WD5000AAKX (оновлено)

Як згадувалося раніше, однією з головних відмінностей між жорстким диском для ноутбука та настільного ПК є розмір.

Це одне з основних обмежень, яке може зробити їх невзаємозамінними.

Оскільки жорсткий диск настільного комп’ютера набагато більший, ніж аналог для ноутбука, неможливо встановити його в ноутбук.

Однак жорсткий диск ноутбука легко поміститься в настільний комп’ютер, оскільки тут достатньо місця.

Жорсткий диск ноутбука можна використовувати в настільному комп’ютері за розміром.

Крім того, жорсткий диск ноутбука споживає менше енергії, оскільки пристрій працює від акумулятора.

Тим не менш, ви можете використовувати його зовнішньо за допомогою USB-кабелю для підключення до портативного комп’ютера.

Однак є й інші міркування.

Найважливішим є тип інтерфейсу, який вони використовують для підключення:

A. Роз’єми IDE

У старих пристроях для підключення жорсткого диска до материнської плати використовуються кабелі IDE (Integrated Device Electronics).

Вони мають три точки підключення: одну для підключення до материнської плати, а дві інші для підключення двох жорстких дисків або іншого обладнання до комп’ютера.

Залежно від кабелю, який використовується для з’єднання, роз’єми IDE можуть передавати дані зі швидкістю від 16 до 133 мегабайт на секунду.

B. Роз’єми SATA

З іншого боку, новіші моделі комп’ютерів, як ноутбуків, так і настільних, використовують інший тип інтерфейсу під назвою SATA (Serial Advanced Technology Attachment).

На відміну від дисків IDE, SATA не має зв’язку головний-підлеглий між паралельними дисками.

Натомість кожен накопичувач підключається до материнської плати через власний адаптер.

Вони мають набагато вищу швидкість передачі даних і набагато дешевші, ніж роз’єми EDI.

Крім того, вони мають функцію гарячої заміни, яка дозволяє підключати або замінювати пристрої, не вимикаючи всю систему.

Вони також тонші, ними легше керувати та займають набагато менше місця, що робить їх кращим вибором порівняно з типом IDE.

Їх найважливішою перевагою є висока швидкість передачі: у той час як кабелі IDE можуть передавати дані з максимальною швидкістю 133 МБ/с, швидкість SATA становить до 600 МБ/с.

Ось відео YouTube, яке демонструє різницю між двома типами роз’ємів:

Використання жорсткого диска ноутбука на настільному ПК

2,5-дюймовий жорсткий диск для ноутбука Toshiba 500 ГБ SATA (5400 об/хв, 8 МБ кеш-пам’яті) MQ01ABD050

Якщо у вас старіша модель ноутбука, швидше за все, вона має роз’єм типу IDE.

У будь-якому випадку вам потрібно переконатися, що ноутбук і настільний комп’ютер мають однакові типи роз’ємів, щоб ви могли підключити жорсткий диск до материнської плати.

Тим не менш, ви все ще можете використовувати деякі адаптери для перетворення роз’ємів IDE на типи SATA.

Наприклад, цей конвертер, доступний на Amazon, пропонує широкий вибір типів з’єднань, які можна використовувати для різних цілей.

Звичайний кабель-перехідник SATA/PATA/IDE на адаптер USB 2.0 для 2,5/3,5-дюймового жорсткого диска/5-дюймового оптичного приводу із зовнішнім адаптером змінного струму

Якщо ви хочете розмістити жорсткий диск вашого ноутбука всередині робочого столу, вам потрібен відсік для дисків або корпус, щоб жорсткий диск розміщувався всередині корпусу та запобігав перекиданню жорсткого диска всередині корпусу.

Це тому, що жорсткі диски для настільних комп’ютерів більші за жорсткі диски для ноутбуків, і вони не можуть поміститися без сторонньої допомоги.

Інша альтернатива — використання корпусу для перетворення жорсткого диска ноутбука на зовнішній USB-накопичувач.

Таким чином, вам не потрібно змінювати внутрішній простір настільного ПК, і ви можете використовувати жорсткий диск для різних ПК.

Наприклад, цей адаптер, який ви можете отримати на Amazon, дозволяє підключити ваш жорсткий диск IDE та підключити його до комп’ютера через порт USB.

UGREEN USB IDE адаптер USB 3.0 до SATA IDE кабель жорсткого диска адаптер конвертер для 2.5

Більшість адаптерів постачаються зі штепсельною вилкою та USB-кабелем, оскільки перед використанням їх потрібно підключити до джерела живлення.

Як встановити жорсткий диск

Установка жорсткого диска

Встановити жорсткий диск досить просто, але ви повинні враховувати деякі стандарти безпеки, щоб уникнути пошкодження вашого обладнання.

Ось основні моменти:

1. Від’єднайте всі підключені пристрої

Вимкніть систему за допомогою опції завершення роботи Windows, перш ніж відкривати корпус і торкатися чогось у ньому.

Потім вимкніть вимикач на задній панелі корпусу.

Тепер утримуйте кнопку живлення протягом кількох секунд, щоб злити залишки порошку.

2. Захист від удару

Наступне, від чого вам слід захиститися, це електростатичний удар, який може створити статична енергія, накопичена у вашому тілі.

Ви передаєте цю енергію металевому корпусу жорсткого диска, як тільки торкаєтеся його.

Хоча більшість обладнання поставляється в антистатичних пакетах і має вбудовану протиударну технологію, краще вжити заходів обережності.

Отже, заземліться, одягнувши антистатичний браслет або торкнувшись металевого корпусу комп’ютера після розрядки материнської плати.

3. Підключіть кабелі

Тепер настав час підключити ваш жорсткий диск за допомогою двох роз’ємів: один з них – кабель живлення, а інший (зазвичай червоний) – для даних.

Вам потрібен слот PCIe на материнській платі.

Якщо ні, вам знадобиться адаптер PCIe SATA.

Однак різні марки ноутбуків і настільних ПК мають різні конфігурації.

Краще зробіть пошук на YouTube і знайдіть найкращий спосіб від’єднати жорсткий диск від ноутбука та підключити його до настільного ПК.

4. Налаштуйте жорсткий диск

Якщо ви додаєте жорсткий диск для додаткового сховища, ваші поточні налаштування можуть розпізнати його.

У цьому випадку, якщо на вашому жорсткому диску зберігається завантажувальна операційна система, не забудьте переформатувати її, оскільки це може пошкодити вашу Windows, щойно ви її підключите.

Якщо ні, вам потрібно налаштувати його:

Введіть “Керування дисками» у вікні пошуку Windows і знайдіть свій новий диск.

Ви побачите новий жорсткий диск, нерозподілений, в окремому рядку.

Це або “Невідомий » або « Не ініціалізовано.

Щоб ініціалізувати жорсткий диск:

Клацніть диск правою кнопкою миші та виберіть «Ініціалізація диска.

Якщо ваш жорсткий диск менше 2 ТБ, виберіть «Master Boot Record» і виберіть «Таблиця розділів GUID», якщо обсяг диска перевищує 2 ТБ.

Коли пристрій буде ініціалізовано, клацніть правою кнопкою миші виділений простір і виберіть «Новий простий том.

Виділити “Розмір тому» на основі ваших потреб.

Якщо вам потрібен весь диск, виберіть розподіл за замовчуванням.

В іншому випадку розділіть диск за своїм бажанням.

У спадному меню виберіть букву диска.

Виберіть файлову систему, яка краще буде NTFS, якщо у вас Windows 10.

Додайте “Показник обсягу,” залишаючи “Виконайте швидке форматування” знято прапорець.

Натисніть “Закінчити.

Тепер Windows 10 форматує жорсткий диск і виділяє новий розділ, готуючи його до використання.

HDD Vs. SSD

Різні типи накопичувачів комп'ютера

Якщо ви хочете збільшити обсяг пам’яті свого комп’ютера, можливо, вам цікаво, чи використовувати жорсткий диск старого ноутбука, чи придбати новий SSD.

Чим вони відрізняються, і який з них краще підходить для ваших цілей?

Що таке SSD?

Внутрішній твердотільний накопичувач SAMSUNG 870 EVO 1 ТБ 2,5 дюйма SATA III (MZ-77E1T0B/AM)

Як і жорсткий диск, твердотільний накопичувач зберігає дані, але він має іншу структуру.

Замість серії металевих пластин із магнітним покриттям, SSD має з’єднані між собою чіпи флеш-пам’яті для зберігання даних без потреби в живленні, що проходить через них.

Оскільки їм не потрібні диски, що обертаються, SSD можуть бути такими маленькими, як жуйка або поштова марка.

Крім того, вони мають стандартний 2,5-дюймовий форм-фактор, що робить їх ідеальною альтернативою традиційним жорстким дискам у ноутбуках і настільних комп’ютерах.

1. Ємність SSD

Оскільки твердотільні накопичувачі зазвичай дорожчі, ніж жорсткі диски на гігабайт пам’яті, вони недоступні для споживачів із великою ємністю.

Найбільша ємність, яку ви можете знайти, становить 2 ГБ, що може коштувати дорого.

Залежно від ваших потреб у сховищі та бюджету ви можете вибрати одиниці на 128 ГБ, 256 ГБ, 500 ГБ або 1 ТБ.

2. Швидкість

Швидкість є найбільшою перевагою SSD.

У той час як жорсткому диску потрібно кілька хвилин, щоб запустити ОС, цей час становить менше хвилини на ПК, обладнаному SSD.

Ви можете покластися на SSD для завантаження комп’ютера, передачі файлів, запуску та запуску програм набагато швидше.

3. Довговічність

SSD зберігає дані в інтегральних схемах, які не рухаються, на відміну від жорстких дисків.

На додаток до зменшених розмірів і більшої гнучкості, неповоротні частини роблять SSD більш міцним.

Таким чином, ви можете бути впевнені, що можливі фізичні пошкодження з меншою ймовірністю призведуть до втрати даних.

Це особливо корисно для користувачів, які постійно перебувають у дорозі або погано користуються обладнанням.

4. Шум і енергоспоживання

Навіть якщо ви придбаєте найтихіший жорсткий диск, ви отримаєте певний шум через обертові частини.

Оскільки жорсткий диск стає швидшим, він також стає шумнішим.

Твердотільні накопичувачі не мають цієї проблеми, оскільки вони не механічні.

Вони також ефективніші, оскільки їх енергія не витрачається на обертання, створюючи шум і тертя.

Таким чином, ви матимете менше споживання енергії, що призведе до довшого терміну служби акумулятора вашого ноутбука.

Вердикт: SSD чи HDD?

SSD проти HDD

Вибір між HDD і SSD залежить від ваших потреб і бюджету.

Ви можете знайти обидва накопичувачі з широким діапазоном ємностей. Наприклад, ви можете знайти SSD до 2 ТБ і жорсткі диски до 20 ТБ.

Жорсткі диски є переможцями з точки зору ціни на ємність, але вони не залишаться на першому місці довго, оскільки ціни на SSD продовжують падати.

Крім того, твердотільні накопичувачі дозволяють виконувати більше роботи завдяки вищій надійності, меншому шуму, більшій ємності та вищій швидкості.

Якщо ви графічний дизайнер або редактор фотографій, якому потрібно щодня отримувати збережені дані, твердотільні накопичувачі є кращим вибором завдяки вищій швидкості.

Однак якщо ви звичайний користувач, якому потрібне сховище для ваших особистих фотографій або завантажених фільмів, ви можете покластися на свій жорсткий диск і навіть використовувати жорсткий диск свого ноутбука для настільного комп’ютера.